Europos kalbų diena 2022-09-26 d.

posted in: Straipsniai | 0

Susikibkime už rankų

ir apjuoskime Europą.

Pasodinkim mišką tankų iš kalbų,

tarmių visokių.

Rugsėjo 26 d. Vydūno progimnazijoje, kaip ir didžiojoje daugumoje Europos šalių, buvo minima Europos kalbų diena. Jos tikslas skatinti įvairių kalbų mokymąsi, ugdyti pagarbą skirtingoms Europos kalboms bei įvairioms Europos šalių kultūroms.

Anglų kalbos mokytojos Jadvyga Šaveiko ir Svetlana Venclovienė pradinių klasių mokinius supažindino su Europos šalimis ir tų šalių pavadinimais Anglų kalba. Mokiniai spalvino Europos šalių vėliavas, internete ieškojo kaip pasakyti „labas“ skirtingomis Europos kalbomis. Taip pat paruošė stendą, kuriame pavaizdavo Europos šalių vėliavas ir tos pačios šalies žodį „labas“. Mokiniai buvo labai susidomėję, noriai įsitraukė į bendrą veiklą. Vėliau detaliai nagrinėjo jų pačių paruoštą stendą, ieškodami įvairių šalių ir žodžių.

Anglų kalbos mokytoja Agnė Adamonytė parengė užduotis 5 – 7 klasių mokiniams. Penktų klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Atspėk šalį klausydamas įvairių šalių himnų“. Mokiniai klausė įvairių Europos šalių himnų ir turėjo atspėti, kokios šalies himnas skamba.

Septintokai buvo Europos kalbų tyrinėtojai. Jie turėjo Europos kalbų tyrinėtojo užrašus, kuriuose turėjo surasti ir nuspalvinti tą Europos šalį, kurios kalbą išsitraukė burtų keliu. Taip pat jie turėjo į šią kalbą išversti lietuviškai parašytus skaičius bei žodžius ir frazes.

Taip pat moksleiviai turėjo surasti svarbius faktus apie išsitrauktą kalbą: rasti kalbos pavadinimą vietine kalba, sužinoti, kiek žmonių kalba šia kalba, rasti šios kalbos abėcėlės ypatingas raides, sužinoti, kokie garsūs žmonės kalba/ kalbėjo šia kalba.

Vyko ir komandinis mokinių darbas: kiekviena mokinių grupė gavo Europos žemėlapio dalį – dėlionę ir kiekviena grupė bendradarbiaudama su kitomis grupėmis, turėjo sudėti Europos žemėlapį.

Veiklos refleksija: moksleiviai turėjo išmokti po vieną naują kalbos žodį, kaip taisyklingai jį ištarti bei parašyti ir išversti į lietuvių kalbą.

243 kabineto duris papuošė daugybė rankų, simbolizuojančių daugybę Europos kalbų, jų vienybę, grožį ir draugystę. Ant kiekvienos rankos buvo parašytas gražus žodis įvairiomis Europos kalbomis ir jo vertimas į lietuvių kalbą. Dalyvaudami Europos kalbų dienos renginyje moksleiviai mokėsi tolerancijos, pagarbos, pajuto įvairių kalbų grožį ir jų skambesį.