Sėkminga pirmoko adaptacija mokykloje didele dalimi priklauso nuo to, kaip vaikas paruošiamas ir nuteikiamas šeimoje. Būsimasis mokinys turi žinoti, kad 35 minutes reikės būti susikaupusiam, teks klausytis ir išgirsti.

Būtina kalbėtis su vaiku apie tai, kas jo laukia- naujos pareigos ir atsakomybė. Prieš lankant mokyklą pakartokite ir įtvirtinkite turimus įgūdžius.

Rekomenduojama:

• Pratinti vaiką laikytis miego ir poilsio režimo, keltis anksčiau.
  • Mokyti vaiką apsirengti pačiam savarankiškai.
  • Pratinti vaiką užbaigti pradėtą darbą bei kruopščiai jį atlikti.
  • Skatinti susitvarkyti savo darbo vietą.
  • Pratinti vaiką išklausyti kitą žmogų, nepertraukinėti savo komentarais.
  • Mokyti vaiką orientuotis erdvėje (kairė, dešinė, viršus, apačia).
  • Pratinti skirti kairę ir dešinę puses.
  • Skaityti įvairius užrašus, tarti raides, skiemenis, žodžius.
  • Skaičiuoti (kiek mato paukščiukų, medžių ar gėlių…), lyginti ko mažiau, ko daugiau.
  • Mokyti naudotis žirklėmis, nes pamokose jų reikės dažnai.
  • Mokyti susidėti ir vėl išimti mokyklines priemones iš kuprinės.
  • Įpratinti vaiką saugiai elgtis gatvėje, parodyti saugiausią kelią į mokyklą.

Pirmoko kraitelę rekomenduojame pradėti ruošti kuo anksčiau. Eidami apsipirkti, būtinai pasikvieskite ir savo vaiką. Tegul jis pats pasirenka daiktus, kurių norėtų. Taip jam bus smagiau laukti rugsėjo 1-osios. Puiku, jeigu pažymėtumėte vaiko vardu ar kitu išskirtiniu ženklu visas priemones ir drabužius.

Daugiau informacijos:

Pirmokui reikalingos priemonės