Kibernetinio saugumo pamoka

posted in: Straipsniai | 0

2022 m. spalio 10-12 d. mokytojos Agnė Adamonytė ir Nemira Dirmontaitė kartu su 7 kl. mokiniais dalyvavo kibernetinio saugumo pamokoje 2022, kurią pravedė Utenos Dauniškio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja metodininkė Giedrė Sudniūtė. Mokiniai sužinojo, kaip apsisaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių, kaip tikrinti įrenginio (IP adreso) istoriją, kaip pasitikrinti savo interneto svetainę dėl žinomų saugumo spragų pagal OWASP metodiką, kaip apsaugoti savo įrenginį nuo kenkėjiško turinio, kaip tikrinti įrenginį dėl SSDP, OpenResolver, NTP, SNMP, CharGen saugumo spragų, kaip tikrinti įrenginį dėl „UPnP” saugumo spragos, kaip sužinoti savo įrenginio IP adresą. Mokiniai mokėsi visa tai įgyvendinti praktiškai ir anglų kalbos pamokose dirbdami grupėmis diskutavo kibernetinio saugumo temomis anglų kalba bei atliko mokytojos paskirtas užduotis.