Tarptautinė tolerancijos diena

posted in: Straipsniai | 0

Minint tarptautinę tolerancijos dieną, pradinių klasių Anglų kalbos mokytojos Svetlana Venclovienė ir Jadvyga Šaveiko, kartu su trečiokais ir ketvirtokais augino tolerancijos medį ir statė tolerancijos namą. Mokiniai, kartu su mokytojomis kalbėjosi ką reiškia žodis tolerancija, ar mūsų aplinka yra tolerantiška, ko jai dar trūksta. Kad auginamas tolerancijos medis būtų tvirtas ir sveikas jam reikia stiprių šaknų. Jas ketvirtos klasės mokiniai padarė iš savo rankyčių delno antspaudų. Delno viduryje Anglų kalba užrašė žodį būti, o ant pirštukų būdvardžius apibūdinančius tolerantišką žmogų. Šitaip dar sužinojo, kokie žodžiai yra būdvardžiai, o kurie daiktavardžiai, kaip juos atskirti ir kaip jie gali būti sudaryti. Trečios klasės mokiniai augino tolerancijos medžio lapus, spalvotose lapuose užrašydami, kokie žmonės turėtų būti, kad būtų daugiau taikos, atvirumo, pakantumo ir kitokio žmogaus priėmimo. Tolerancijos medis simbolizuoja augimą, pokytį ir gyvybę, o namas – pastovumą ir tvirtumą. Tik gebėdamas augti ir keistis, bet neišsižadėdamas žmogiškųjų vertybių žmogus gali išlikti žmogumi.

Mokiniams labai patiko kalbėtis apie toleranciją, interpretuoti simbolius, pateikti pavyzdžių iš savo gyvenimo, ieškoti ir rašyti tolerantiškumo žodžius, aiškintis jų reikšmes.

Tarptautinė tolerancijos diena