Nepaprasta pamoka su knygos „Sibiro haiku“ autore Jurga Vile

Susitikti su žinomos knygos autore ir gauti jos autografą yra tikra pramoga kiekvienam vaikui, kuris renkasi nuotykius, patirtis su knyga.

Sausio 23d. mūsų mokykloje svečiavosi Jurga Vilė – rašytoja, knygų vaikams ir suaugusiems autorė. Susitikimas virto įdomia pamoka apie knygą „Sibiro haiku“.

Ar Sibiras toli kaip Mėnulis? Kodėl ten vežė žmones? Kaip jie gyveno svečioje šalyje? Daug klausimų dūzgė Algiuko galvoje, kai vieną ankstų birželio rytą jis su šeima buvo išsiųstas į tremtį. Įkvėpta savo tėčio Algio ir močiutės Uršulės pasakojimų, rašytoja Jurga Vilė kartu su dailininke Lina Itagaki sukūrė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio skaitytojų širdis užkariavusią knygą. Pamokoje buvo demonstruojamos skaidrės, pasakojama, kaip knygos idėja virto kūnu, iš kur atsirado toks keistas pavadinimas, kodėl svarbu užrašyti savo šeimos istorijas ir žinoti tautos istoriją, svarstoma, kas mums suteikia sparnus. Ypatingo dėmesio sulaukė Jurgos Vilės atsineštas senas lagaminas ir jame esantys daiktai, išsaugoję tų dienų dvasią: močiutės megztas apklotas, pačiūžos ir kt.

Vaikai smalsiai klausėsi pasakojimo, uždavė rašytojai daug klausimų. Pasibaigus netradicinei pamokai mokiniai galėjo gauti autografą ir nusifotografuoti su viešnia.

Vėliau mokiniai dalinosi savo įspūdžiais:

„Man labai patiko, nes aš mėgstu ir pats rašyti knygas. O susitikimas su žinoma autore labai naudingas.“
„Buvo labai įdomu. Tikrai susižavėjau šia rašytoja. Būtinai perskaitysiu knygą.“
„Edukacija buvo įdomi ir smagi. Rašytoja pasakojo labai aiškiai. Knygą tikrai skaitysiu.“
„Man labai patiko rašytojos atsineštas nepaprastas ir senas lagaminas. Įspūdingiausios buvo senosios pačiūžos.“
„Man susitikimas patiko ir buvo prasmingas, nes ir šiandien žmonės patiria skaudžių išbandymų.“
„Susitikimas buvo įdomus, paskatino dar kartą perskaityti knygą. Sužinojau daugiau apie tremtį į Sibirą.“

Taigi, mitas apie tai, kad senos istorijos šiandien yra nepopuliarios ir nuobodžios – sugriautas!

Organizatorės: lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos D. Kadzevičienė, J.Ratautienė, J.Jakubickaitė.

Į pradžią: Home