Užgavėnės

posted in: Naujienos | 0

Velniukai smagiai man per petį tapšnoja
Ir šakėm ore ratus vis vedžioja.
Klausia gal kartais blynų turiu
Iš nuostabos burnos pravert negaliu.

Raganos kelia pašėlusią puotą,
Bėgioja žarijom, ugnį vilioja.
Lašininis su kanapiniu galynėjas ilgai,
Dega per naktį Užgavėnių laužai.
Morė šiaudinė suliepsnojus pražus
Kažin ar žiema išsigandus paspruks?

Praūžė šaunios Užgavėnės progimnazijoje. Ryte visus ateinančius su muzika pasitiko šmaikštūs 7 a klasės velniukai su Kanapiniu ir Lašininiu. Kol vieni velniai klausimus uždavinėjo, kiti uodegas kabino, o paskui išpirkos prašė. Klasėse šurmuliavo viena už kitą išradingesnės kaukės, koridoriuose sklandė blynų kvapas, persirengėliai pokštus krėtė ir skanėstų prašinėjo, grojo, dainavo ir daug šypsojos.

Sako, kad per Užgavėnes reikia valgyti nuo 9 iki 12 kartų, kad pavasarį lengviau išgyvent būtų. Taigi, kiek kartų valgei per Užgavėnes?