Europos kalbų savaitė

posted in: Naujienos | 0

Anglų kalbos mokytoja J. Šaveiko kartu su mokiniais minėjo Europos kalbų dieną. Mokiniai sužinojo kokios yra Europos šalys, išvertė jų pavadinimus, sostines ir vartojamą kalbą į anglų kalbą. Mokiniai išsirinko kelias sau patinkančias Europos šalis. Šiose šalyse kalbamomis kalbomis išvertė sakinį „Mano vardas yra …“ ir įrašė savo vardą. Sakinius mokiniai užrašė ant rankos antspaudo, taip pat jį dekoravo pasirinktos šalies atributika ar vėliava. Dekoruotus ir užrašytus rankos antspaudus mokiniai sukabino į didelį ratą, kaip taikos ir vienybės simbolį.

Europos kalbų dienos proga mokiniai prisijungė ir prie bendros mokyklos veiklos šiai dienai paminėti. Mokiniai pasirinko Prancūziją ir šios šalies vėliava, žemėlapiu, žymių statinių paveikslėliais papuošė kabineto duris. Taip pat užrašė populiariausius ar dažniausiai vartojamus žodžius prancūzų kalba.

Mokiniams šitoks netradicinis Europos šalių pažinimas labai patiko. Mokiniai buvo susidomėję ir labai stengėsi atlikti visas užduotis. Jiems ypač patiko užduotis, kurioje reikėjo užrašyti savo vardą kitomis kalbomis. Džiugu, kad vaikams yra labai svarbi taika ir vienybė, kad vaikai ieško panašumų, o ne skirtumų.