Penkios vaikų meilės kalbos

posted in: Straipsniai | 0

Išmokime savo vaikams suprantama kalba pasakyti: „Aš myliu tave“.

Egzistuoja penkios meilės kalbos: įvertinimo žodžiai, fiziniai prisilietimai, dovanos, paslaugumas ir kokybiškas laikas kartu.

Fiziniai prisilietimai

Vaikas, kuriam priimtina ši meilės kalba, meilę tėvams dažniausiai demonstruoja juos apkabindamas, bučiuodamas ir glaustydamasis. Toks vaikas jaučiasi saugiausias, kai tėtis ar mama yra šalia. Jaunesni vaikai jaučiasi mylimi per prisilietimus, bučinius ir pasiglaustymus, sėdėdami ant tėvų kelių. Vyresniems vaikams tinka paplekšnojimas per petį, laikymasis už rankų ar apkabinimas per pečius.

Įvertinimo žodžiai

„Mama, kokia graži suknelė“, „pažiūrėk į mano piešinį, tėti“. Jei jūsų vaikas dažnai kartoja tokias frazes, tai reiškia, kad jis siekia iš jūsų gauti komplimentų per įvertinimo žodžius. Toks vaikas jaučiasi ypatingas, kai tėvai jam demonstruoja pritarimą rašydami trumpučius meilės raštelius, dažnai išsako padrąsinimus, įvertina tiek vaiko dedamas pastangas, tiek ir jo pasiekimus, vengia aštrių pasakymų ir kritikos.

Kokybiškas laikas kartu

Šio tipo vaikui labai svarbus kartu su mama ir tėčiu leidžiamas laikas, galimybė žaisti kartu, imtis įvairių veiklų, šnekučiuotis, nes tai vaikui leidžia jausti jam skiriamą dėmesį. Skirkite laiko savo vaikui, klausykitės jo istorijų ir leiskite jam dalintis su jumis savo jausmais, žaisti kartu su juo mėgstamą vaiko žaidimą. Duokite vaikui užduočių, leiskite jam padėti jums virtuvėje, eikite kartu su mažuoju šeimos nariu pasivaikščioti, paprasčiausiai būkite kartu.

Dovanos

Jei vaikas dažnai jums ką nors duoda, pavyzdžiui, į popierių suvyniotą žaislą, gėlių iš sodo ar saldainį, turbūt meilę jis jaučia per dovanas. Šios dovanos turėtų būti teikiamos kartu taikant kurią nors kitą meilės kalbą. Galite apčiuopiamai reikšti meilę įteikdami vaikui mažytes, nebrangias dovanėles, tai gali būti rankdarbiai. Vaiką tai džiugins tiek darbo dienomis, tiek ir ypatingomis progomis.

Paslaugumas

Jei jūsų vaikas vos mamai ar tėčiui paprašius stiklinės vandens skuba pildyti prašymo, meilę jis linkęs reikšti ir suvokti per paslaugumą. Tokiu atveju dėmesį rodykite paruošdami ypatingą patiekalą, kuriuo nudžiuginsite vaiką po sudėtingo testo, ar padėkite jam ruoštis mokykliniam projektui.

Knyga „Penkios vaikų meilės kalbos“ – tai meilės kalbų kursai tėvams, mokytojams ir kitiems žmonėms, mylintiems vaikus ir dirbantiems su jais.
Knygos autoriai – dr. Gary Chapmanas, parašęs bestselerį „Penkios meilės kalbos“, ir jo ilgametis kolega, 37 metus dirbęs psichiatrijos srityje, dr. Rossas Campbellas.

Psichologė Agnė Olšauskaitė
1-4 klasės