Susitikimas su Laisvės premijos laureatu Petru Plumpa

posted in: Naujienos | 0

Kovo 6 dieną, prieš Nepriklausomybės atkūrimo šventę, mūsų progimnazijoje lankėsi garbus svečias – Laisvės premijos laureatas, disidentas, prozininkas ir mąstytojas – Petras Plumpa.

Svečias papasakojo, kaip 1972 metais kartu su kunigu Sigitu Tamkevičiumi ėmė leisti „Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką“, kaip įrengė slėptuves, kaip spausdino, perduodavo leidinį į užsienio šalis. Mokiniai sužinojo, kad už P. Plumpos iškeltą Lietuvos trispalvę, jis buvo nuteistas septyneriems metams – ištremtas į Mordoviją, kur kalėjo lageriuose. Lageriuose teko dirbti sunkius priverstinius darbus, kasdien po 9 valandas.

Vaikai svečiui uždavė įvairių klausimų: koks jo brolių – partizanų – likimas? Kaip pavyko ištverti sunkumus? kaip kalėjimo kameroje atrado Dievą?

Susitikimą P. Plumpa baigė kalbėdamas apie bendražmogiškąsias vertybes, kurios buvo svarbios tiek sovietmečiu, tiek dabar (ištikimybė šeimai, tautai ir valstybei, meilė žmogui ir Dievui, įsitikinimų ir pažiūrų tvirtumas bei stipri draugystė).

Susitikimo organizatorės Vilma Razmislevičienė ir Jūratė Ratautienė