Lietuvių kalbos savaitė

posted in: Naujienos | 0

Kalba – tai mūsų turtas,
Kalba – tai mūs paveldas,
Kalba augina žmogų
Ir gėrio daigus želdo.

Kovo 12-22 dienomis mūsų mokykloje vyko lietuvių kalbos savaitės renginiai. Savaitė prasidėjo nuo raštingiausių mokinių rinkimo. 5-8 kl. mokiniai rašė diktantus tėvynės tema. Diktantus geriausiai parašė šie mokiniai: 5a (Liepa, Ignas), 5b (Adas, Elzė, Akvilė, Kamilė, Ieva), 5c (Emilija, Dovydas, Rasa), 5d (Goda, Amelija, Darija, Urtė), 6a (Nojus), 6b (Greta), 6e (Liepa), 7a (Ariana), 7b (Smiltė, Jonas, Rojus), 7c (Meda, Urtė, Kotryna), 7d (Rasa, Matas, Urtė), 7e (Goda, Ema, Eva), 8a (Vilius), 8b (Izabelė), 8c (Austėja), 8d (Lukas). Vėliau vaikai atskleidė savo kūrybinius sugebėjimus, kurdami eilėraštį-koliažą. Mokiniai perkūrė savo mėgstamiausią eilėraštį (sukarpė eilėraštį žodžiais ir iš tų žodžių sukūrė naują eilėraštį). Iškirpę iš žurnalų, reklamų, laikraščių iliustracijas, eilėraštį papuošė. Moksleiviai pagal pasirinktas nuotraukas kūrė trumpas foto noveles, kurių pagrindinė mintis – Vydūno citata. Lietuvių kalbos savaitės renginius vainikavo Vydūno gimtadienio proga suorganizuotas protmūšis, skirtas 156 Vydūno gimimo metinėms paminėti.

„Kalba tarnauja mokslui, menui ir dorai. Savo kalba žmogus savinasi pasaulį, jo įspūdžius pagaudamas žodžiais. Kalbėdamas kiekvienas žmogus padaro ryškią savo asmenybę, ir todėl jis yra nors mažas menininkas.“ (Vydūnas)