Gyvoji istorija lietuvių kalbos pamokose

posted in: Naujienos | 0

Mūsų mokyklos tikybos mokytoja Regina Šiaučiulienė patyrė skaudžią tremtinės dalią. Ji dar visai mažytė su savo šeima buvo ištremta į Sibirą. Teko kęsti šaltį, badą, ligas. Šeima labai ilgėjosi tėvelio, kuris buvo ištremtas į kitą gulagą. Regina dėkoja Dievui, kad visą šeimą saugojo ir globojo visagalio Dievo ranka. Šeima vėl susitiko ir visi grįžo gimtąją Lietuvą. Lietuvoje taip pat nebuvo lengva, nes į tremtinius buvo žiūrima su nepasitikėjimu (tremtiniai negalėjo grįžti į gimtuosius namus, tremtinių vaikai negalėjo įstoti į aukštąsias mokyklas, sunku buvo rasti darbą). Apie tai Regina pasakojo septintų klasių mokiniams lietuvių kalbos pamokose šių metų birželio 13 d., Gedulo ir Vilties dienos išvakarėse. Mokiniai uždavė daug klausimų. Mokytoja Regina paruošė viktoriną, už teisingus atsakymus vaikus apdovanojo dovanėlėmis (gintariniais papuošalais, saldainiais ir kitomis dovanomis).

Atmintis gyva, kol ji gyvena mūsų širdyse.