„M. Valančius, Vydūnas ir mes“

posted in: Uncategorized | 0

Balandžio 16 dieną mūsų progimnazijoje vyko lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų organizuotas konkursas – viktorina „M. Valančius, Vydūnas ir mes“. Renginio tikslas – skatinti Pilaitės mokyklų bendravimą ir bendradarbiavimą. Iššūkį priėmė ir draugiškai varžėsi dvi 5-8 klasių mokinių komandos iš Vilniaus Martyno Mažvydo ir Vydūno progimnazijų.

Atsakinėdami į viktorinos klausimus dalyviai keliavo pažinimo keliu, ieškojo atsakymų apie žmogų, tautą ir save, dalinosi savo žiniomis apie dvi iškilias Lietuvos asmenybes – M. Valančių ir Vydūną.

Komandos atsakė į viktorinos klausimus. Po to varžėsi, kuri geriau perteiks eilėraštį duotomis emocijomis. Komandų nariai gavo V. Mačernio eilėraštį „Aš pažinau karalių tavyje“ ir perteikė juos skirtingomis emocijomis – iškilmingai, energingai, nustebusiai, susimąstę.

Paskutinė užduotis – kūrybinis darbas. Mokiniai kūrybiškai užrašė ir apipavidalino M. Valančiaus apysakos „Palangos Juzė“ ištrauką, kitaip tariant, žodžiais nupiešė kūrinio ištrauką.

Kiti mokiniai „kovojo“ dėl raštingiausio Pilaitės mokinio vardo.

Renginį vedė Vydūno progimnazijos mokiniai Junona Sabaliauskaitė (5e) ir Danielius Gvezdauskas (8a), kuris kartu su bendraklase Aiste Matijošiūte (8a) sukūrė meditacinę, kurti skatinusią aplinką.

Įvykęs renginys – puikus įrodymas, kad kiekvienas iš mūsų – net ir būdamas mokinys – gali daryti gerus ir gražius darbus bei siekti žinių.

Dėkojame dalyvavusiems, kūrusiems, atsakingai rašiusiems diktantą ir prisidėjusiems prie šio gražaus susitikimo organizavimo. Ačiū Vilniaus Martyno Mažvydo lietuvių kalbos mokytojai Gitanai Šeštokienei, subūrusiai aktyvių mokinių komandą.

Autorės – lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Joana Jakubickaitė ir Diana Kadzevičienė.