
Gegužės 7-8 dienomis 7-8 klasių mokiniai mokėsi pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kurso. Mokymus vedė Lietuvos šaulių sąjungos specialistai.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas orientuotas ne tik į teorinių žinių suteikimą, bet ir į praktinį pasirengimą kasdieniame gyvenime. Mokiniai supažindinami su išgyvenimo pagrindais, pirmosios pagalbos teikimu, pilietinės gynybos principais, orientavimosi nepažįstamoje aplinkoje būdais, saugumu bei atsakingu elgesiu sudėtingose ar ekstremaliose situacijose.
Taip pat mokoma, kaip veikti ištikus stichinei nelaimei, branduolinei avarijai ar kariniam konfliktui: kaip įsirengti laikiną pastogę, užkurti laužą, pasirengti evakuacijai ir padėti nukentėjusiems. Svarbiausia – išmokti išlikti ramiems, nepasimesti, žinoti veiksmų planą ir gebėti pasirūpinti savimi bei kitais.
Ši programa yra nuosekli ir tęstinė – kiekvienoje klasėje mokiniai įgyja jų amžiui pritaikytų žinių ir praktinių įgūdžių. Ankstesnė patirtis padeda lengviau perprasti naują informaciją, todėl formuojamas tvirtas žinių pagrindas, ugdomas pasitikėjimas savimi, atsakomybė ir pasirengimas veikti realiose situacijose.
Dėkojame Lietuvos šaulių sąjungos šauliams už šiuos mokymus.